Świadectwo energetyczne Radom.

— Radom

Świadectwo energetyczne Radom, certyfikat energetyczny Radom.

check

Świadectwo energetyczne Radom

check

Audyt energetyczny Radom

check

Certyfikat energetyczny Radom

s
Twoi konsultanci energetyczni w Radomiu:
call
Rafał Wójcik
call

Lokal mieszkalny

od 200zł/netto

Dom jednorodzinny

od 380zł/netto

Budynki mieszkalne wielorodzinne

od 0,5zł netto/m2

Budynek użyteczności publicznej, lokal usługowy

wycena indywidualna

Projektowana charakterystyka energetyczna

od 200zł/netto

Cennik Świadectwo Energetyczne RadomCena
[zł]
Lokal mieszkalnyod 200 zł/netto
Dom jednorodzinnyod 380 zł/netto
Budynki mieszkalne wielorodzinneod 0,5zł netto/m2
Budynek użyteczności publicznej, lokal usługowywycena indywidualna
Projektowana charakterystyka energetycznaod 300 zł/netto

— Dlaczego Świadectwo energetyczne jest ważne?

Świadectwo Energetyczne w Radomiu  – Kompleksowy Przewodnik.

W dniu 28 kwietnia 2023 roku zaczęły obowiązywać nowe regulacje wynikające z nowelizacji ustawy dotyczącej świadectwa charakterystyki energetycznej budynków także w Radomiu. Te zmiany mają istotne znaczenie przede wszystkim dla posiadaczy nieruchomości, które są przeznaczone do zbycia czy też wynajmu.

OBOWIĄZEK, posiadania świadectwa energetycznego w Radomiu, jeśli:

 • dokonujesz zbycia nieruchomości lub jej części (dotyczy to również transakcji dotyczących mieszkań oraz współdzielczych praw do lokalu) – w oparciu o akt notarialny /umowę sprzedaży/,
 • oddajesz w najem swoje mieszkanie, dom bądź lokal użytkowy – na podstawie dowolnego rodzaju umowy najmu podpisanej po dniu 28.04.2023,
 • w przypadku nowo wybudowanych obiektów dokonujesz zgłoszenia ukończenia budowy lub składasz wniosek o pozwolenie na użytkowanie.

Doświadczeni audytorzy energetyczni – zaoszczędź czas i pieniądze.

Świadectwo energetyczne w Radomiu, znane również jako certyfikat energetyczny, to dokument, który określa efektywność energetyczną budynku lub lokalu. Jest ono ważnym narzędziem służącym do oceny, jak dużo energii jest potrzebne do ogrzewania, chłodzenia, podgrzewania wody i innych potrzeb energetycznych budynku. Zazwyczaj obejmuje ocenę od A (najbardziej efektywny energetycznie) do G (najmniej efektywny).

Oto kilka kluczowych informacji o świadectwie energetycznym mieszkańcom Radomia:

 1. Jak Uzyskać: Certyfikat powinien być wystawiany przez uprawnionego audytora energetycznego lub firmę specjalizującą się w ocenie efektywności energetycznej. W RW Projekt zajmujemy się świadectwami energetycznymi od 2006 roku.
 2. Ważność: Świadectwo energetyczne jest ważne przez 10 lat, po czym może wymagać aktualizacji lub ponownej oceny. Nowego świadectwa energetycznego wymaga również modernizacja budynku.
 3. Korzyści: Posiadanie certyfikatu energetycznego w Radomiu o wysokiej klasie efektywności może zwiększyć wartość nieruchomości oraz przyczynić do oszczędności energetycznych i finansowych dla właścicieli lub użytkowników budynku. Jest to również krok w kierunku budowania świadomości ekologicznej i promowania zrównoważonego rozwoju.

Świadectwo charakterystyki energetycznej pozwala na ocenę, jak ekologiczny i energooszczędny jest budynek. Jest to ważne zarówno dla ochrony środowiska, jak i dla obniżenia kosztów eksploatacyjnych dla mieszkańców czy użytkowników.

Świadectwo energetyczne Radom z RW Projekt?

Osobiście wykonujemy świadectwa
Mamy uprawnienia od 2006 roku
Bezpieczna płatność po wykonanej usłudze
Wybór: Ty przesyłasz dane lub sami je pozyskujemy za Ciebie.
Współpracują z podwykonawcami
Uprawnienia zdobyły podczas boomu na usługę
Konieczna przedpłata to wymóg
Tylko formularz to forma kontaktu
Radom

ŚWIADECTWO ENERGETYCZNE RADOM – oddział Poczty Polskiej

Wyślij do nas dokumenty do świadectwa energetycznego z najbliższego odziału Poczty Polskiej.

ul, Stefana Żeromskiego 53
26-602 Radom

Współrzędne GPS:
N 51° 24′ 4.737″ E 21° 9′ 29.769″

Wyślij do nas dokumenty do świadectwa energetycznego z najbliższego odziału Poczty Polskiej.

ul, Stefana Żeromskiego 53
26-602 Radom

Współrzędne GPS:
N 51° 24′ 4.737″ E 21° 9′ 29.769″

KROKI

Jak efektywnie przygotować się do uzyskania świadectwa charakterystyki energetycznej w Radomiu: kompletny przewodnik.

Aby rozpocząć przygotowanie świadectwa energetycznego w Radomiu, prosimy Państwa o przygotowanie projektu architektoniczno-budowlanego nieruchomości.

Dane, które pozwolą nam opracować precyzyjny i efektywny dokument:

 • Rodzaj nieruchomości
 • Powierzchnia użytkowa [m²]
 • Orientacyjny rok wzniesienia, rozbudowy lub nadbudowy
 • Czy nieruchomość dysponuje pełną dokumentacją budowlaną, planem: TAK/NIE
 • Czy obiekt jest wyposażony w piwnicę: TAK/NIE
 • Czy w budynku zainstalowano system chłodzenia: TAK/NIE
 • Rodzaj ogrzewania ciepłej wody: (sieć miejska, kocioł węglowy, kocioł na ekogroszek, kocioł na biomasę – [słoma, drewno, brykiet, palet, zrębki], kocioł gazowy w lokalu mieszkalnym, kocioł gazowy w kotłowni zewnętrznej, kocioł olejowy, elektryczny podgrzewacz akumulacyjny, elektryczny podgrzewacz przepływowy, brak).
 • Rodzaj grzejników: (podłogowe, grzejniki z termostatem, grzejniki bez termostatu)
 • Materiał z jakiego wykonane są ramy okien: (plastikowe, drewniane, aluminiowe, nie wiem)
 • Rodzaj wentylacji: (grawitacyjna, mechaniczna wywiewna, mechaniczna nawiewno-wywiewna)
 • Materiał ścian zewnętrznych: (beton komórkowy, cegła silka, porotherm, ytong forte, żelbet) – informacje od administratora budynku lub z dokumentacji technicznej
 • Materiał Izolacji zewnętrznej (styropian biały, styropian grafitowy, wełna mineralna, brak izolacji)
 • Rok ostatniej termomodernizacji np. ocieplenie nieruchomości
 • Dostępność dziennika budowy: TAK/NIE
 • Obecność księgi obiektu budowlanego: TAK/NIE
 • Liczba mieszkańców w budynku
 • Dodatkowe informacje tj: aktualne zdjęcie budynku
 • Adres posesji (miasto, ulica, numer budynku, numer mieszkania)

Prosimy o przygotowanie dokumentu tożsamości oraz wszelkich innych dokumentów dotyczących danej nieruchomości (planów, dokumentacji po zakończeniu budowy, inwentaryzacji itd.), które będą konieczne do sporządzenia certyfikatu energetycznego. Zapewni to płynniejszy przebieg procesu oraz bardziej zauważalne korzyści wynikające z jego realizacji.

Dokumenty do świadectwa energetycznego – skąd pozyskać?

Jeśli zamieszkujesz w Radomiu w budynku wielorodzinnym – bloku, niezbędne dane dotyczące Twojego mieszkania lub lokalu możesz pozyskać od zarządcy nieruchomości lub wspólnoty mieszkaniowej. W odpowiedzi na pisemne zapytanie, zarządca lub wspólnota są zobowiązani w terminie 14 dni dostarczyć Ci certyfikat energetyczny całego obiektu lub szczegółowe informacje o budowie ścian i stropów. Powinieneś również otrzymać skan planu Twojego lokalu. To zobowiązanie wynika z przepisów ustawy o charakterystyce energetycznej budynków (art. 9 ust. 2).

Trudności pojawiają się, gdy mieszkasz w domu jednorodzinnym lub w szeregówkach, do którego brakuje Ci dokumentacji technicznej (projektu architektoniczno-budowlanego). W takim kontekście zalecane jest wykonanie inwentaryzacji architektonicznej wraz z pomiarami. Powinno to dostarczyć wymaganych i wiarygodnych danych potrzebnych do opracowania certyfikatu energetycznego.

Jeżeli zamieszkujesz w Radomiu w domu jednorodzinnym typu bliźniaczym, szeregowym lub grupowym (zgodnie z definicją art. 3 pkt 2a Prawa budowlanego), certyfikat charakterystyki energetycznej może zostać sporządzony w oparciu o charakterystykę innego, podobnego budynku bliźniaczego, szeregowego lub z tej samej grupy zabudowy, pod warunkiem że:

 • wykorzystano w nim identyczne rozwiązania konstrukcyjno-materiałowe i systemy instalacyjne,
 • posiada taką samą funkcję, stopień zużycia, sposób eksploatacji oraz metodę dostarczania energii, co ma wpływ na charakterystykę energetyczną,
 • Twój dom nie posiada własnej dokumentacji technicznej.

Takie postępowanie jest dozwolone na mocy art. 7 ust. 1 ustawy o charakterystyce energetycznej budynków. Art. 7 ust. 2 tej samej ustawy reguluje podobne przypadki dotyczące części budynków.

FAQ
KROKI

Świadectwo charakterystyki energetycznej, to jest to samo co audyt energetyczny?

Istotne jest, aby zdawać sobie sprawę z różnic między audytem energetycznym a świadectwem charakterystyki energetycznej, ponieważ nie są to synonimiczne pojęcia.

Audyt energetyczny – to szczegółowa analiza, w ramach której specjalista, korzystając z danych o zużyciu energii, identyfikuje metody usprawnienia efektywności energetycznej budynku. Audyt taki jest często przeprowadzany w celu przygotowania do termomodernizacji.

Świadectwo charakterystyki energetycznej (świadectwo energetyczne, certyfikat energetyczny)– w odróżnieniu od audytu, jest to dokument o bardziej skondensowanej formie. Określa on poziom efektywności energetycznej nieruchomości i jest głównie wykorzystywany przy procesach wynajmu lub sprzedaży nieruchomości.

Świadectwo energetyczne Radom sprawdź czy go potrzebujesz.

W których okolicznościach wymaga się posiadania świadectwa charakterystyki energetycznej?

Jeżeli zastanawiasz się, w jakich momentach konieczne jest przygotowanie świadectwa charakterystyki energetycznej, poniższe wytyczne okażą się przydatne. Świadectwo jest niezbędne w przypadkach:

 • podczas zbycia nieruchomości na mocy umowy sprzedaży,
 • w trakcie udostępniania nieruchomości na wynajem,
 • przy transakcji sprzedaży spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu,
 • w momencie zgłaszania zakończenia prac budowlanych obiektu (dotyczy to inwestorów),
 • przy procesie ubiegania się o zezwolenie na użytkowanie budowli.
Wyłączeni w Radomiu z wymogu przedstawienia świadectwa energetycznego są ci, którzy użytkują obiekt dla własnych potrzeb, nie mając zamiaru go sprzedawać czy wynajmować. Obejmuje to także właścicieli nieruchomości używanych nie więcej niż przez 4 miesiące rocznie, posiadaczy budynków przemysłowych i gospodarczych bez systemów energetycznych. Dodatkowo, obowiązek posiadania świadectwa energetycznego nie dotyczy obiektów sakralnych, domów jednorodzinnych o powierzchni do 50 m2 oraz budynków zaliczanych do zabytków.
FAQ

— MIASTO

Świadectwo charakterystyki energetycznej Radom

świadectwo charakterystyki energetycznej Radom cennik
świadectwo energetyczne Radom sprzedaż wynajem domu
audyt energetyczny Radom dokument dla właścicieli nieruchomości
certyfikat energetyczny Radom wynajem sprzedaż mieszkania

W Radomiu możesz nadać do nas paczkę w każdym Paczkomacie Inpost

Wybierz jeden z Paczkomatów dostępnych w Radomiu i wyślij do nas do dokumenty do świadectwa energetycznego lub audytu energetycznego.

W Radomiu możesz nadać do nas paczkę w każdym Paczkomacie Inpost

Wybierz jeden z Paczkomatów dostępnych w Radomiu i wyślij do nas do dokumenty do świadectwa energetycznego lub audytu energetycznego.

— OPINIE

Informacje zwrotne od naszych klientów

Patrycja Roszczyk
Patrycja Roszczyk
2024-04-23
Serdecznie polecam! Przesympatyczna i konkretna współpraca. Świadectwo energetyczne zrobione w trybie ekspresowym 🙂
Agnieszka Jagiełło
Agnieszka Jagiełło
2024-04-21
Szybka, profesjonalna obsługa
Marcin Jurek
Marcin Jurek
2024-04-19
Niemożliwe od ręki na cuda trzeba poczekać 24 godziny. Dokładnie tyle (a nawet mniej ) zajęło przygotowanie świadectwa. Serdecznie polecam każdemu kto tak jak ja obudził się na ostatnią chwilę i pionie potrzebował dokumenty. W przeciwieństwie do innych firm za przyspieszoną usługę nie jest pobierana dodatkowa opłata. Dla wszystkich pozostałych również polecam bo kontakt bardzo miły i profesjonalny.
Andrzej Pyka
Andrzej Pyka
2024-04-11
Szybko i bezproblemowo. Polecam.
Sebastian Pawluczuk
Sebastian Pawluczuk
2024-04-11
Profesjonalnie, rzeczowo. Polecam.
Anna Maliszewska
Anna Maliszewska
2024-04-10
Firma godna polecenia na 200%. Współpraca przebiegła wzorowo na każdym etapie. Cena bardzo dobra. Dziękuję za miłą współpracę i szybką realizację.
Magdalena Kokoszka
Magdalena Kokoszka
2024-04-09
Współpraca przebiegła bardzo szybko, miło i konkretnie.. polecam
Marta Paszko
Marta Paszko
2024-04-03
Sprawna i rzetelna obsługa. Wykonanie jeszcze przed czasem. Firma godna polecenia!
Jumedica
Jumedica
2024-04-03
Polecam firmę Rw Projekt. Szybka sprawna komunikacja , profesjonalne podejście do klienta. Terminowość 👍👍👍
horizontal_ruleAUDYTY, ŚWIADECTWA

Chcesz, abyśmy przygotowali charakterystykę energetyczną lub audyt energetyczny?

ZOSTAW NAMIAR

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.
Wypełnij to pole

Świadectwo energetyczne Ostrołęka

KLIKNIJ

Certyfikat energetyczny Kolno

KLIKNIJ

Świadectwo energetyczne Wyszków

KLIKNIJ

Świadectwo energetyczne Giżycko

KLIKNIJ

Call Now ButtonZADZWOŃ