Świadectwo energetyczne Tychy.

— Tychy nasze miasto

Świadectwo energetyczne Tychy, certyfikat energetyczny Tychy

check

Świadectwa energetyczne Tychy

check

Audyty energetyczne Tychy

check

Certyfikat energetyczny Tychy

s
Twoi konsultanci energetyczni w Tychach:
call
Rafał Wójcik
call

Lokal mieszkalny

od 300zł/brutto

Dom jednorodzinny

od 500zł/brutto

Budynki mieszkalne wielorodzinne

od 0,5zł netto/m2

Budynek użyteczności publicznej, lokal usługowy

wycena indywidualna

Projektowana charakterystyka energetyczna

od 200zł/netto

Cennik Świadectwa energetycznego TychyCena
[zł]
Lokal mieszkalnyod 300 zł/brutto
Dom jednorodzinnyod 500 zł/brutto
Budynki mieszkalne wielorodzinneod 0,5zł netto/m2
Budynek użyteczności publicznej, lokal usługowywycena indywidualna
Projektowana charakterystyka energetycznaod 300 zł/netto

— Tychy

Świadectwo energetyczne Tychy: Twój paszport do efektywności i oszczędności!

Jeśli w Tychach zbudowałeś lub odnowiłeś dom i planujesz go oddać do użytku, sprzedać lub wynająć, albo zamierzasz sprzedać swoje mieszkanie? A może starasz się o dotacje na montaż pompy ciepła w ramach programu „Moje ciepło”? Zakończyłeś realizację inwestycji w obiekt usługowy? Nie zapomnij o kluczowym dokumencie, jakim jest świadectwo energetyczne, konieczne do formalnego zgłoszenia budynku do użytkowania.

Nasza firma oferuje przygotowanie świadectw energetycznych dla różnego typu budynków w Tychach, niezależnie od tego, czy są to nowe konstrukcje, czy obiekty po modernizacji, w tym:

 • Domy jednorodzinne;
 • Mieszkania;
 • Budynki wielorodzinne;
 • Obiekty biurowe;
 • Hale produkcyjne;
 • Budynki publiczne;
 • Lokale usługowe.

Odznaczamy się bogatym doświadczeniem od 2009 roku, sprawną realizacją zleceń i atrakcyjnymi cenami. Posiadamy niezbędne kwalifikacje przyznane przez Ministerstwo Infrastruktury oraz polisę OC, dzięki czemu możesz być pewny, że otrzymane od nas świadectwo energetyczne spełnia wszystkie normy Państwowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego.

Jeśli potrzebujesz świadectwa energetycznego w trybie ekspresowym, skontaktuj się z RW Projekt Rafał Wójcik. Zapewnimy Ci szybką i efektywną obsługę, dopasowaną do Twoich potrzeb. Świadectwo energetyczne jest nie tylko wymogiem prawnym, ale także cennym źródłem informacji o efektywności energetycznej budynku, co może przyczynić się do lepszego zarządzania kosztami utrzymania nieruchomości i podniesienia jej wartości na rynku.

świadectwo energetyczne wykaz osób uprawnionych

Wykaz osób uprawnionych do sporządzania świadectw charakterystyki energetycznej

Świadectwo energetyczne (inaczej świadectwo charakterystyki energetycznej, certyfikat energetyczny czy paszport energetyczny) może przygotować ekspert, który, oprócz dogłębnej wiedzy teoretycznej i umiejętności praktycznych w zakresie oceniania efektywności energetycznej budynków, znajduje się na oficjalnej liście osób uprawnionych do ich sporządzania. Jeśli jesteś mieszkańcem Tych – poproś nas o numer audytora uprawnionego do wystawiania świadectwa energetycznego – sam to zweryfikuj. Dostęp do tej listy zapewnia strona internetowa Ministerstwa Rozwoju i Technologii, gdzie, wpisując na przykład imię i nazwisko potencjalnego wykonawcy, można zweryfikować, czy posiada on niezbędne kwalifikacje. Istnieje także możliwość poproszenia specjalisty o dostarczenie dowodu wpisu na listę uprawnionych do wydawania świadectw energetycznych. Każdy audytor energetyczny ma możliwość samodzielnego wygenerowania takiego potwierdzenia bezpośrednio z systemu centralnego rejestru.

Świadectwo energetyczne czym jest? To najczęściej zadawane pytanie wśród mieszkańców Tych.

Dokument znany jako świadectwo energetyczne budynku, wprowadzony przepisami z 29 sierpnia 2014 roku, dostarcza szczegółowych danych dotyczących potrzeb energetycznych obiektu, ilustrując jego zapotrzebowanie na energię. Obejmuje ono prognozowane zużycie energii na:

 • ogrzewanie;
 • wentylację;
 • klimatyzację;
 • chłodzenie;
 • oświetlenie;
 • produkcję ciepłej wody.

Analiza ta opiera się na informacjach o metrażu użytkowym oraz powierzchniach wspólnych (np. strych, piwnice, klatki schodowe, jeżeli są ogrzewane), konstrukcji stropów, rodzajach i właściwościach termicznych użytych materiałów budowlanych ścian oraz systemie ogrzewania.

Świadectwo energetyczne w mieście Tychy, nazywane czasem paszportem bądź certyfikatem energetycznym, zapewnia transparentność i dokładną wiedzę o potencjalnych wydatkach na eksploatację obiektu. To kluczowe narzędzie umożliwia właścicielom i potencjalnym nabywcom ocenę efektywności energetycznej nieruchomości, co przekłada się na świadomą decyzję zakupową lub inwestycyjną. Jest to również dokument niezbędny w procesie sprzedaży lub wynajmu nieruchomości, stanowiący potwierdzenie jej energetycznej wydajności. Dzięki świadectwu energetycznemu możliwe jest również identyfikowanie obszarów, w których można przeprowadzić prace modernizacyjne, zwiększające efektywność energetyczną budynku i redukujące koszty utrzymania. Ponadto, w Tychach świadectwo energetyczne może być wymagane przy aplikowaniu o niektóre formy dofinansowania czy ulg podatkowych związanych z modernizacją energetyczną lub termomodernizacją nieruchomości.

Do tej pory nie obowiązywała konieczność informowania kupującego lub osoby wynajmującej o parametrach efektywności energetycznej zakupionej czy wynajmowanej nieruchomości. Mimo to, regulacje unijne wprowadziły istotne zmiany w tej materii. W wyniku modyfikacji przedmiotowej ustawy, która zaczęła obowiązywać od 28 kwietnia 2023 roku, pojawił się wymóg posiadania świadectwa energetycznego. Oznacza to, że właściciele budynków mieszkalnych oraz bloków są zobowiązani do przygotowania takiego dokumentu.

TO
MAMY

Nasi audytorzy energetyczni z miasta Tychy – Twoi doradcy w dziedzinie energii.

Osobiście wykonujemy świadectwa
Mamy uprawnienia od 2009 roku
Bezpieczna płatność po wykonanej usłudze
Wybór: Ty przesyłasz dane lub sami je pozyskujemy za Ciebie.
Współpracują z podwykonawcami
Uprawnienia zdobyły podczas boomu na usługę
Konieczna przedpłata to wymóg
Tylko formularz to forma kontaktu
TYCHY
ENERGIA

ŚWIADECTWO ENERGETYCZNE TYCHY – oddział Poczty Polskiej

Serdecznie zapraszamy do najbliższego oddziału Poczty Polskiej w Tychach, stąd mogą wysłać Państwo dokumenty do świadectwa energetycznego.

Edukacji 48,
43-100 Tychy

Współrzędne GPS:
N 50° 7′ 7.539″ E 18° 59′ 40.725″

Serdecznie zapraszamy do najbliższego oddziału Poczty Polskiej w Tychach, stąd mogą wysłać Państwo dokumenty do świadectwa energetycznego.

Edukacji 48,
43-100 Tychy

Współrzędne GPS:
N 50° 7′ 7.539″ E 18° 59′ 40.725″

KROKI
PROSTE

Świadectwa energetyczne budynku w Tychach

Świadectwa energetyczne budynków w Tychach to oficjalne dokumenty oceniające całkowitą efektywność energetyczną nieruchomości. Określają one, ile energii jest potrzebne do ogrzewania, chłodzenia, zapewnienia ciepłej wody i oświetlenia w danym budynku, co przekłada się na jego klasyfikację energetyczną. Świadectwa te zawierają szereg ważnych informacji, w tym:

 • Wskaźnik zużycia energii pierwotnej (EP): Ilość energii potrzebna do zaspokojenia wszystkich potrzeb budynku, włącznie z produkcją i dostarczeniem energii.
 • Klasa efektywności energetycznej: Klasyfikacja budynku w skali od A+ (bardzo energooszczędny) do G (bardzo energochłonny), która pomaga w porównywaniu efektywności energetycznej różnych budynków.
 • Rekomendacje dotyczące poprawy efektywności energetycznej: Sugerowane działania, które mogą zwiększyć efektywność energetyczną budynku, zmniejszając jego zapotrzebowanie na energię i koszty utrzymania.

Świadectwa energetyczne są wymagane przy sprzedaży lub wynajmie nieruchomości, zapewniając potencjalnym nabywcom lub najemcom informacje o przewidywanych kosztach eksploatacyjnych związanych z danym obiektem. Ponadto, mogą one kwalifikować się do różnych programów rządowych czy lokalnych, mających na celu poprawę efektywności energetycznej budynków.

Ważne jest, aby mieszkańcy miasta Tychy pamiętali – świadectwo energetyczne powinno być sporządzane przez kwalifikowanego audytora energetycznego, który posiada odpowiednie uprawnienia i jest wpisany na listę osób uprawnionych do jego wydawania. Audytor taki ocenia budynki na podstawie dokładnej analizy ich konstrukcji, instalacji i innych czynników wpływających na zużycie energii.

Świadectwo energetyczne mieszkania z RW Projekt w Tychach.

Ustawa wyraźnie określa sytuacje, w których wymagane jest posiadanie świadectwa energetycznego. Zatem przy zbyciu praw własności mieszkania lub jego wynajmie pojawia się pytanie, czy dokument ten powinien odnosić się do całego budynku, czy jedynie do konkretnego lokalu.

Zgodnie z art. 11 ust. 5 ustawy o charakterystyce energetycznej budynków, świadectwo charakterystyki energetycznej, przekazywane w momencie zawierania umowy sprzedaży czy najmu, dotyczy wyłącznie tej części budynku lub konkretnego lokalu, który jest przedmiotem umowy. To oznacza, że dla każdego mieszkania lub części budynku w Tychach przeznaczonej do sprzedaży czy wynajmu, konieczne jest przedstawienie odrębnego świadectwa energetycznego.

PROJEKT
AUDYTOR
TRZEBA
NIE

Kiedy nie trzeba świadectwa charakterystyki energetycznej ? Mieszkańcy Tych powinni to wiedzieć.

Zmiany w ustawie wprowadzają pewne wyjątki, kiedy świadectwo energetyczne nie jest konieczne. Oprócz sytuacji, gdy właściciel nie planuje sprzedaży ani wynajmu swojej nieruchomości, nie potrzebuje on zdobywać tego dokumentu również w przypadku oferowania na sprzedaż lub do wynajmu nieruchomości nieogrzewanych i niewentylowanych mechanicznie.

W Polsce, a zatem i mieście Tychyświadectwo energetyczne nie jest wymagane także dla:

 • budynków wolnostojących o powierzchni użytkowej mniejszej niż 50 m²;
 • budynków używanych sezonowo, nie dłużej niż przez 4 miesiące w roku (np. domki letniskowe);
 • budynków sakralnych;
 • obiektów zabytkowych zarejestrowanych w rejestrze zabytków;
 • budynków przemysłowych, które nie posiadają instalacji zużywających dużo energii, z wyjątkiem oświetlenia.

Nie jest również potrzebne przy staraniu się o ubezpieczenie nieruchomości.

Warto podkreślić, że nowe regulacje nie mają zastosowania wstecz – dotyczą tylko umów zawartych po 28 kwietnia 2023 roku.

Kara za brak świadectwa charakterystyki energetycznej. Mieszkańcu miasta Tychy czy wiesz?

Za nieprzedstawienie świadectwa energetycznego grozić mogą znaczące sankcje finansowe, nakładane przez organy nadzoru budowlanego lub sądy. W zależności od okoliczności, kwota grzywny może oscylować między 20 a 5000 zł. Dodatkowo, nabywca czy najemca posiada uprawnienie do odstąpienia od zawartej umowy w ciągu 14 dni, jeżeli nie zostanie mu dostarczone świadectwo energetyczne przez sprzedającego lub wynajmującego.

Poniżej przedstawiono przykłady sytuacji, w których może zostać nałożona kara za brak świadectwa energetycznego:

 • Gdy właściciel lub zarządca obiektu nie dostarczy świadectwa energetycznego kupującemu nieruchomości, najemcy, lub odpowiednim organom nadzoru budowlanego, grozi za to kara w wysokości od 500 do 5000 zł,
 • Jeżeli właściciel lub zarządca obiektu nie przedstawi świadectwa energetycznego właścicielowi poszczególnych części budynku, lub osobie uprawnionej do spółdzielczego własnościowego lub lokatorskiego prawa do mieszkania, przewidziana kara wynosi od 20 do 5000 zł,
 • W przypadku nieumieszczenia świadectwa energetycznego w miejscu widocznym w budynkach publicznych lub o przeznaczeniu użyteczności publicznej o powierzchni użytkowej przekraczającej 250 m², nałożona może być kara do 20 000 zł.
BRAK
KARY
FAQ
???

Pytania i odpowiedzi najczęściej zadawane.

Świadectwo charakterystyki energetycznej, znane również jako certyfikat energetyczny, jest ważne przez 10 lat od momentu jego wydania.

Certyfikat energetyczny wymaga aktualizacji, jeżeli w obiekcie lub jego części przeprowadzone zostaną zmiany wpływające na jego efektywność energetyczną. Zazwyczaj ma to miejsce, gdy budynek jest modernizowany w celu zredukowania zapotrzebowania na energię. Przykłady takich działań to wymiana stolarki okiennej i drzwiowej, izolacja termiczna ścian czy aktualizacja materiałów izolacyjnych.

— REALIZACJE

Świadectwo energetyczne Tychy.

Profesjonalny inspektor wykonujący ocenę świadectwa energetycznego budynku mieszkalnego w Tychach
Szczegółowe świadectwo charakterystyki energetycznej z miasta Tychy
Certyfikat energetyczny prezentowany przez specjalistę w Tychach
Audytor energetyczny w Tychach sprawdzający izolację okien w budynku komercyjnym w ramach audytu energetycznego

Z Tych możesz nadać do nas paczkę w każdym Paczkomacie Inpost

Wybierz jeden z Paczkomatów dostępnych w Tychachi wyślij do nas do dokumenty do świadectwa energetycznego lub audytu energetycznego.

Z Tych możesz nadać do nas paczkę w każdym Paczkomacie Inpost

Wybierz jeden z Paczkomatów dostępnych w Tychachi wyślij do nas do dokumenty do świadectwa energetycznego lub audytu energetycznego.

— OPINIE

Informacje zwrotne od naszych klientów

Patrycja Roszczyk
Patrycja Roszczyk
2024-04-23
Serdecznie polecam! Przesympatyczna i konkretna współpraca. Świadectwo energetyczne zrobione w trybie ekspresowym 🙂
Agnieszka Jagiełło
Agnieszka Jagiełło
2024-04-21
Szybka, profesjonalna obsługa
Marcin Jurek
Marcin Jurek
2024-04-19
Niemożliwe od ręki na cuda trzeba poczekać 24 godziny. Dokładnie tyle (a nawet mniej ) zajęło przygotowanie świadectwa. Serdecznie polecam każdemu kto tak jak ja obudził się na ostatnią chwilę i pionie potrzebował dokumenty. W przeciwieństwie do innych firm za przyspieszoną usługę nie jest pobierana dodatkowa opłata. Dla wszystkich pozostałych również polecam bo kontakt bardzo miły i profesjonalny.
Andrzej Pyka
Andrzej Pyka
2024-04-11
Szybko i bezproblemowo. Polecam.
Sebastian Pawluczuk
Sebastian Pawluczuk
2024-04-11
Profesjonalnie, rzeczowo. Polecam.
Anna Maliszewska
Anna Maliszewska
2024-04-10
Firma godna polecenia na 200%. Współpraca przebiegła wzorowo na każdym etapie. Cena bardzo dobra. Dziękuję za miłą współpracę i szybką realizację.
Magdalena Kokoszka
Magdalena Kokoszka
2024-04-09
Współpraca przebiegła bardzo szybko, miło i konkretnie.. polecam
Marta Paszko
Marta Paszko
2024-04-03
Sprawna i rzetelna obsługa. Wykonanie jeszcze przed czasem. Firma godna polecenia!
Jumedica
Jumedica
2024-04-03
Polecam firmę Rw Projekt. Szybka sprawna komunikacja , profesjonalne podejście do klienta. Terminowość 👍👍👍
horizontal_ruleAUDYTY, ŚWIADECTWA

Chcesz, abyśmy przygotowali charakterystykę energetyczną lub audyt energetyczny?

ZOSTAW NAMIAR

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.
Wypełnij to pole

Świadectwo energetyczne Rzeszów

KLIKNIJ

Certyfikat energetyczny Gliwice

KLIKNIJ

Świadectwo energetyczne Opole

KLIKNIJ

Świadectwo energetyczne Poznań

KLIKNIJ

Call Now ButtonZADZWOŃ